o JEREMIE     Promocja i informacja     Kontakt  
  Szukaj  
  Inicjatywa JEREMIE - dla rozwoju Polski  
     
JEREMIE w województwie dolnośląskim
  Strefa dla przedsiębiorców   Strefa dla pośredników   wiadomosc rozwiń wiadomości  
JERMIE w województwie dolnośląskim

Galeria sukcesów: F.H.U. "Zdrowa Rybka"

Jeszcze w latach 80., mama pana Piotra prowadziła w Kowarach sklep z rybami

Po transformacji ustrojowej przejęła placówkę i prowadziła ją na własny rachunek do 2001 roku. Potem wynajęła sklep innemu przedsiębiorcy, który po kilku latach zrezygnował z jego prowadzenia. Wtedy zajął się nim pan Piotr. – Pracowałem wtedy w gastronomii, jako szef kuchni. Przejąłem sklep, nie rezygnując z pracy. Na co dzień zajmowała się nim pani Maria, która pracuje w nim już od wielu lat. To był okres przedświąteczny, czas zwiększonego ruchu w interesie, śmiałem się więc, że zarobimy chociaż na prezenty pod choinkę. I tak faktycznie wyszło – na prezenty starczyło a sklep działał dalej – wspomina Piotr Miodowski.

Interes szedł na tyle dobrze, że dwa lata temu otworzył kolejny sklep rybny, w Kamiennej Górze. Nie był to – jak przyznaje – strzał w dziesiątkę. – W Kamiennej Górze był tylko jeden sklep rybny, poza tym wydawało mi się, że znam ten rynek. Dziś wiem, że mi się tylko wydawało. Wiązałem z nim większe nadzieje -  uśmiecha się Piotr Miodowski. Sklep jednak się utrzymał i działa a pan Piotr nie spoczął na laurach i otworzył kolejną placówkę w jeleniogórskim pasażu handlowym.

 

Rok temu powstał trzeci sklep, w Jeleniej Górze, w pasażu handlowym

Było tam akurat wolne miejsce, udało mi się wstrzelić. Pasażowi również zależało na tym, by mieć u siebie dobry sklep. Myślę, że znaczenie miało także to, że trzymam się zasady, iż sklep rybny handluje rybami. To wbrew pozorom nie jest takie oczywiste – często jak się wchodzi do sklepu z nazwy rybnego, to w lodówkach leżą pierogi, kapusta, napoje gazowane. U mnie nie znajdzie się nawet przyprawy do flaków. Przyprawy owszem są, ale takie, których używa się do doprawiania ryb – mówi Piotr Miodowski. Skupia się na istocie swojego biznesu i dzięki temu ma pewność, że klienci wiedzą po co przychodzą.

 

Najnowszy sklep otworzył w Kowarach

Skusiła go lokalizacja w handlowej okolicy i dobre warunki najmu. Sklepowe sprzęty wziął w leasing, ale resztę wyposażenia musiał kupić na kredyt. Bank zaproponował poręczenie w ramach JEREMIE – okazało się, że była to najprostsza i najszybsza forma zabezpieczenia pożyczki. Dzięki niej sklep wzbogacił się o sporo niezbędnych do jego prowadzenia sprzętów (głównie mebli), oraz został odpowiednio zaadaptowany do potrzeb tego biznesu.

Co ciekawe, pan Piotr zapowiada, że nie planuje na razie otwierania następnych sklepów. To specyficzna branża, warto wszystkiego osobiście doglądać, przypilnować, trzeba precyzyjnie zamawiać towar, bo ryby są produktem bardzo delikatnym. Ale – jak sam mówi – otwarcie czwartego sklepu również miał odpuścić, „ale jakoś się nie udało”.

 

Więcej sukcesów

Zapraszamy do pełnej galerii sukcesów.

  Szybki kontakt  

Zaznacz interesujący Cię produkt a następnie rozwiń listę miast, w których znajdują się placówki pośredników finansowych, u których możesz uzyskać wsparcie:

kredyt/pożyczka poręczenie
produkt kapitałowy
  wybierz województwo  
woj. łódzkie woj. zachodniopomorskie woj. pomorskie woj. mazowieckie woj. wielkopolskie
  wszystkie miasta  
wszystkie miasta wszystkie miasta wszystkie miasta wszystkie miasta wszystkie miasta wszystkie miasta Bełchatów Gdańsk Końskie Koszalin Ostrów Wielkopolski Piotrków Trybunalski Poznań Płock Radom Sieradz Szczecin Warszawa Wałcz Zduńska Wola Zelów Łódź Białogard Dzierzgoń Gdańsk Goleniów Gryfice Koszalin Kołobrzeg Poznań Połczyn Zdrój Stargard Świdwin Szczecin Warszawa Wałbrzych Wrocław Łódź Bytów Chojnice Czersk Gdańsk Gdynia Karsin Kartuzy Kościerzyna Słupsk Tczew Warszawa Wejherowo Gdańsk Gdynia Piaseczno Piotrków Trybunalski Pruszków Płock Radom Sochaczew Warszawa Łódź Gdańsk Gostyń Konin Leszno Nowa Ruda Nowy Tomyśl Ostrów Wielkopolski Ostrzeszów Piła Poznań Sieradz Śrem Szczecin Warszawa Wałbrzych Wrocław Łódź Pajęczno Piotrków Trybunalski Radomsko Tuszyn Wieluń Łódź
  wyszukaj  

Województwo należy wybrać zgodnie z miejscem realizacji działalności gospodarczej.